DO 25.000ZŁ DOFINANSOWANIA

REALIZUJEMY "AKTYWNY SAMORZĄD" TO PROGRAM PROWADZONY PRZEZ "PFRON" MA NA CELU POMOC W ZAKUPIE NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PROTEZY KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH, DOFINANSOWANIE DO 25.000 ZŁ NIE ZWLEKAJ, ZŁÓŻ WNIOSEK! INFORMACJE.TEL 12 626-53-08 LUB 600-876-934

PARTNERZY NASZEJ PRACOWNI

SZANOWNI PAŃSTWO W NASZEJ PRACY WYKORZYSTUJEMY KOMPONENTY DO PRODUKCJI PROTEZ NAJLEPSZYCH FIRM: OTTOBOCK - ORTOCENTRUM - OSSUR - FREEDOMINNOVATIONS - ALPS - NEUHOF - ENDOLITE.

Rehabilitacja – nauka chodzenia

Oferujemy rehabilitację osób po amputacji oraz naukę chodzenia i posługiwania się protezą, protetyk razem z fizjoterapeutą pomogą w szybkim powrocie do sprawności i nauczą jak poradzić sobie w nowej sytuacji...WIĘCEJ NA PODSTRONIE AKTUALNOŚCI

Pracownia Ortopedyczna Kraków / Aktualności
pokaż animację
ukryj animację

Poradnik dla pacjentów po amputacji kończyn dolnych

Dla naszych pacjentów będących po amputacji kończyn dolnych przygotowaliśmy specjalny poradnik:
Okładka Poradnika dla Pacjentów

Przewodnik realizacji zaopatrzenia

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym specjalnie dla Państwa przewodnikiem realizacji zaopatrzenia.
Zdjęcie Przewodnika Realizacji Zaopatrzenia

Szkoła chodzenia

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją pt. "Szkoła chodzenia"
Obrazek bohatera ze Szkoły Chodzenia

Odwiedziny

Dziś odwiedziło nas 2 osób
W ciągu ostatnich 3 miesięcy odwiedziło nas 5451 osób
W ciągu ostatniego roku odwiedziło nas 24265 osób

Aktualności

W MEDIACH O NAS !!!

pre-preg orthosis

 

ORTEZY Z WŁÓKIEN WĘGLOWYCH ( PREPREG )

Zapraszamy do obejrzenia relacji z obozu  żeglarskiego i warsztatów ortopedycznych organizowanych przez fundację Spina z Katowic. Dziękujemy Pani Dominice Madej – Solberg za zaproszenie.

Szczególne podziękowania dla  Orna Olafssona, inżyniera ortopedycznego z Norewgii,  od którego po raz kolejny mogliśmy zaczerpnąć dużą dawkę wiedzy na temat ortez z włókien węglowych (prepreg).

Gratulujemy pomysłu!

 

Link :

http://www.katowice.tvp.pl/33567089/11082017

 

 

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Proteza kosmetyczna dłoni

dłoń kosmetyczna 2

Jest to przykład protezy kosmetycznej dłoni , proteza ta ma możliwość ustawienia w dowolnym położeniu palca wskazującego oraz środkowego.

Dodatkowym atutem jest fakt, że materiał silikonowy z jakiego jest wykonana jest odporny na zabrudzenia oraz ogólny  wygląd który w znacznym stopniu może być dobrany indywidualne na wzór zdrowej kończyny.

W tego typu protezie zostało zastosowane ciekawe, proste w obsłudze, dyskretne rozwiązanie zawieszenia, które zapewnia użytkownikowi łatwe i szybkie założenie protezy, a zarazem pewne i stabilne trzymanie się protezy w obrębie nadgarstka.

YouTube Preview Image

 

Kategorie: Aktualności |

PRO- FLEX by Ossur, mniejsze obciążenie, więcej dynamiki

ProFlex

 

 

PRO-FLEX firmy OSSUR to obecnie najbardziej zaawansowana nieelektroniczna stopa protezowa

 

Najważniejsze cechy:

 

 • Zwiększony zakres ruchu stawu skokowego
 • mechanizm stawu skokowego stopy Pro flex naśladuje ruchy biomechaniczne i daje mechanicznie napędzane odepchnięcia.
 • Fenomenalne działanie stopy Pro flex zdecydowanie zmniejsza obciążenia dla przeciwnej kończyny
 • To wszystko i wiele innych korzyści jakie daje ta innowacyjna stopa protezowa Pro flex firmy Ossur wpływa na komfort i satysfakcję pacjenta w codziennym użytkowaniu swojej protezy.

 

Zresztą zobaczcie Państwo sami na filmie który dokładnie pokazuje najważniejsze cechy charakteru tego niepowtarzalnego produktu.

YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu: ossur korea

 

Nasi Specjaliści chętnie udzielą dalszych informacji, dotyczących użytkowania takiej zaawansowanej technologicznie Stopy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami,

Tel: 12 626 53 08 lub Kom: 600 876 934

 


Kategorie: Aktualności, Nowości |

Amputacja i co dalej ! Gdzie mogę zostać zaopatrzony w protezę ?

medical team discussing results

 

Przygotowanie do zaopatrzenia w protezę po amputacji zaczyna się już w szpitalu, gdzie z pomocą fizjoterapeuty uczymy się hartować i bandażować kikut, chodzić o balkoniku lub kulach, następnie kontynuowane jest w Pracowni Ortopedycznej Lewkowicz.

 

Nasze Centrum Protetyczne

W celu skontaktowania się z nami prosimy skorzystać z poniższych danych

Jeśli nikt nie odbiera telefonu, to oznacza że wszyscy nasi konsultanci są zajęci,  w takim przypadku prosimy o wypełnienie FORMULARZA KONTAKTOWEGO, a my postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Dziękujemy !

 

tel.fax/ 12 626 53 08

tel.kom. 600 876 934

ul. Mostowa 3 a ( wejście od ul. Bonifraterskiej )

31-061 Kraków

E-mail : piotr@lewkowicz.com.pl

 

Dogodny dojazd w centrum miasta,  na parterze w związku z tym nie ma barier architektonicznych, miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 


Kategorie: Aktualności |

Nie zaniedbuj swoich stóp

nordic-walking

 

„Każdego dnia nasze stopy przyjmują ogromne obciążenia wykonując średnio około 8000 do 12000 tyś kroków”

Niemniej jednak nie zwracamy na nie uwagi, często je zaniedbując aż do momentu, kiedy pojawią się różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Powodów tych dolegliwości jest wiele, m.in nieprawidłowy tryb życia, brak odpowiedniego ruchu (zwłaszcza u dzieci ) nadwaga, stanie przez wiele godzin w jednej pozycji, niewłaściwe lub źle dobrane obuwie, sport - mocno przeciążający kończyny dolne.

Wychodząc tym problemom na przeciw nasza firma uruchomiła specjalistyczny system do diagnostyki stopy oraz projektowania i produkcji najwyższej jakości indywidualnych wkładek ortopedycznych, które są bardzo często wykorzystywane jako skuteczne uzupełnienie terapii.

Doświadczenie w tym zakresie czerpiemy od światowych liderów w tej dziedzinie Australii i Szwecji, łącząc ich najlepsze wyniki.

W trosce o Państwa stopy nasza firma poświęca wiele czasu ciągle podnosząc swoje kwalifikacjie oraz poszukując najlepszych rozwiązań

NIE ZWLEKAJ ZADZWOŃ JUŻ TERAZ  umów się na wizytę !
Rejestracja telefoniczna : 12 626 53 08
( od pon. do pt. 8-16 )


Kategorie: Aktualności |

komputerowo – ortopedyczna diagnostyka stóp

stopy

 

Bolą Cię nogi ?

Twoje stopy cię ograniczają ?
Przyjdź do nas i sprawdź dlaczego.

Zapraszamy na konsultację w ramach których :
- przeprowadzimy komputerowe badanie stóp i postawy
- wykonamy pomiar, analizę chodu i równowagi
- dobierzemy i wykonamy indywidualne wkładki do butów
( dla dzieci i osób dorosłych )

Tylko dzięki dokładnej diagnostyce możemy zaprojektować i wykonać wyjątkowo dokładne oraz skuteczne wkładki ortopedyczne.

NIE ZWLEKAJ ZADZWOŃ JUŻ TERAZ !
Rejestracja telefoniczna : 12 626 53 08
( od pon. do pt. 8-16 )

Kategorie: Aktualności |

System protezowy C-Leg® – najpopularniejszy na świecie elektroniczny przegub kolanowy

c-leg-4


Korzystaj z życia bez ograniczeń z przegubem kolanowy C-leg firmy Ottobock. Swobodny spacer na codzień ? Wypad na rower z przyjaciółmi ? A może górskie wędrówki ? Z C-Leg taka aktywność fizyczna staje się łatwiejsza.

W naszej pracowni ortopedycznej  można zostać zaopatrzonym  w protezę najnowszej generacji C-Leg4, do czego uprawnia odpowiedni certyfikat który nasz protetyk mgr. Piotr Lewkowicz otrzymał w tym roku po odbyciu kilkudniowego specjalistycznego szkolenia w siedzibie firmy Ottobock w Niemczech.

Przełomowa technologia

Przegub kolanowy C-Leg posiada udoskonaloną funkcję sterowania, która umożliwia dopasowanie do chodu użytkownika w czasie rzeczywistym, do zmian powierzchni i prędkości chodu, a nawet podczas poruszania się po niestabilnym i pochyłym podłożu, lub schodach. Co bardzo ważne, dzięki szybkiej reakcji protezy w fazie podparcia, użytkownicy protezy z zastosowanym przegubem kolanowym C-Leg ,doświadczają mniejszej ilości upadków i potknięć zwłaszcza gdy poruszają się po nierównym podłożu, np. piasku, trawie czy żwirze.

Ponad 40 badań naukowych potwierdziło liczne korzyści dla pacjentów:

 • Znaczne zmniejszenie ilości upadków
 • Podniesienie aktywności ruchowej oraz zwiększenie jej zakresu
 • Zminimalizowane skupianie się na stawianiu kroków – większa stabilność protezy oznacza mniejszą potrzebę skupiania się na pokonywaniu przeszkód ( użytkownicy protez coś o tym wiedzą ! )
 • Zwiększona pewność siebie

Wszystkie te korzyści dowodzą, że zwiększenie stabilności poprawia jakość zdrowia i życia.

 

Najnowsza generacja C-Leg 4 oferuje wszystkie funkcję poprzednich wersji, z naciskiem na łatwe dopasowanie i jeszcze łatwiejszą obsługę

 

Nowa opatentowana funkcja, większa

stabilność, większa aktywność

Naszym celem jest zawsze zmniejszenie wysiłku użytkownika podczas poruszania się w protezie oraz poprawa funkcjonalności jak również łatwiejsze dopasowanie do obecnej sytuacji w jakiej znajduje się pacjent. Proteza z przegubem C-Leg sprawdza się w każdych okolicznościach.

Dla ułatwienia, producent tego przegubu stworzył aplikację na smartfony, która sprawia że obsługa tego przegubu stałą się jeszcze prostsza.

 

 

Kontrola fazy wymachu z analizą ruchu w 3D

Od momentu gdy ruch podczas chodu zaczyna przebiegać w trzech wymiarach, C-Leg4 wykorzystuje liczne źródła danych aby zapewnić precyzyjny rzeczywisty opór fazy wymachu przy każdym wykonanym kroku. W rezultacie, C-Leg4 pozwala użytkownikom na łatwe pokonywanie pochyłości, schodów i niemal każdego trudnego podłoża.

 

 

Stabilna podstawa i wsparcie przy

potknięciach

Użytkownicy mogą wybrać pomiędzy manualną a intuicyjną funkcją podparcia która rozpoznaje moment zatrzymania chodu i blokuje przegub w lekko ugiętej pozycji, aby zapewnić maksymalną stabilność i komfort na nierównym, pochyłym lub górzystym terenie.

 

Automatyczne dopasowanie

do każdego kroku

Z przegubem kolanowym C-Leg4 proteza gotowa jest na każdy kolejny krok użytkownika.

Lepsza kontrola potknięcia, udoskonalone fazy podparcia i wymachu , oraz dodatkowo intuicyjna funkcja podparcia, oferują więcej wsparcia w codziennych czynnościach.

Inteligentne sterowanie: Użytkownik może szybko przełączyć pomiędzy trybami MyModes i monitorować zużycie akumulatora, dzięki nowej aplikacji Cockpit na smartfony z systemem Android. Ponad to dostępny jest pilot, który steruje wszystkimi funkcjami. Obydwie opcje sterowania korzystają ze zintegrowanej technologii Bluetooth.

YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu: ottobock – kanał youtube

 

Nasz Technik Ortopeda chętnie udzieli dalszych informacji, dotyczących użytkowania takiej zaawansowanej technologicznie protezy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami,

Tel: 12 626 53 08 lub Kom: 600 876 934

 

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Poszukujemy ofiar wypadków rolniczych !

akcja

 
Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty poszukuje osób w wieku do 18 roku życia, które uległy wypadkom w gospodarstwach rolnych w wyniku których nastąpiła amputacja kończyny. Fundacja pozyskała partnera, firmę z branży rolniczej, we współpracy z którą zamierza przeprowadzić akcję edukacyjną, jak również pomóc ofiarom wypadków rolniczych (rehabilitacja, pomoc psychologiczna, zakup protez).

 

Jeśli na terenie Państwa powiatu jest ktoś, kto mógłby być beneficjentem takiej akcji – bardzo proszę o skontaktowanie takiej rodziny z fundacją pod numerem tel. 509 404 140 lub 571 335 500.


Kategorie: Aktualności |

Ważna informacja ” PROTEZA DO BIEGANIA” Projekt bezpłatny

1E91RUNER

Jesteś po amputacji na poziomie podudzia, a może znasz kogoś takiego w swoim otoczeniu, chcesz spełnić  marzenie o Bieganiu !!!

WYBRANY BENEFICJENT PROJEKTU ” PROTEZA DO BIEGANIA” NIE PONOSI Z TEGO TYTUŁU ŻADNYCH KOSZTÓW !!! TZN. ŻE WYKONANIE CAŁEJ PROTEZY WRAZ Z PROFESJONALNYM SZKOLENIEM JEST CAŁKOWICIE BEZPŁATNE.

Zapraszamy do naszej pracowni na konsultację fizjoterapeutyczną ! osoby młode, aktywne, w ogólnym dobrym stanie zdrowia, z dobrą kondycją kikuta oraz chęcią biegania na protezie.

Nasi specjaliści przeprowadzą dokładny wywiad z przyszłym kandydatem ocenią stan kikuta , to podstawowe kryteria, które powinny być spełnione, aby nasz zespół mógł przystąpić do projektowania protezy do biegania może właśnie dla Ciebie !

 

Proteza Sportowa wykonana przez naszego protetyka Piotra Lewkowicza, składać się będzie wyłącznie z komponentów renomowanej firmy ottobock. Głównym elementem składowym protezy będzie do wyboru stopa protezowa 1E91 Runer lub 1E91 Challenger.

YouTube Preview Image
właściciel i autor filmu : ottobock kanał youtube

Posiadanie takiej profesjonalnej protezy do biegania otwiera wiele możliwości dla osoby po amputacji, po za uprawianiem joggingu bieganiem na krótkim i długim dystansie, można uczestniczyć, rywalizować i sprawdzać swoje możliwości w wielu dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych np. koszykówka, piłka nożna czy Sprint.

Kto wie, może nawet uczestnictwo w Igrzyskach Paraolimpiskich w Tokio 2020 roku.

 

Zapraszamy do kontaktu :

Pracownia Ortopedyczna „LEWKOWICZ”

Piotr Lewkowicz. / Kom.600 876 934

Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku.


Kategorie: Aktualności |

Międzynarodowe Targi Techniki Ortopedycznej i Rehabilitacji OTWorld 2016

OTWORLD2016
 

Od wielu lat nasz zespół  odwiedza „Międzynarodowe Targi Techniki Ortopedycznej i Rehabilitacyjnej” w Lipsku. To wiodące na świecie spotkanie  branżowe z dziedziny techniki ortopedycznej i rehabilitacyjnej.

Wydarzenie odbywa się co 2 lata. Podczas targów prezentowane są innowacje technologiczne i nowości produktowe z całego świata, a towarzyszący imprezie kongres   stanowi doskonałą okazję do kształcenia i rozwoju zawodowego z czego zawsze chętnie korzystamy.

 

 

Żadne inne przedsięwzięcie branżowe na świecie nie dysponuje porównywalną
ofertą pod względem możliwości specjalistycznego dokształcania i pozyskiwania informacji.

 

Targi OTWorld to także największe międzynarodowe miejsce spotkań techników ortopedycznych, rehabilitantów, przedsiębiorstw zajmujących się handlem artykułami medycznymi, lekarzy, terapeutów, przedstawicieli służby zdrowia a także producentów i dostawców.

Dlatego nie mogło nas tam zabraknąć, zdobyte podczas targów informacje, nowe międzynarodowe kontakty z najlepszymi firmami i specjalistami na świecie, pozwolą nam poszerzyć naszą ofertę co oczywiście przekłada się na najwyższą jakość usług oferowanych naszym klientom.

YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu: Leipziger Massee


Kategorie: Aktualności |

Innowacje w technologii leja

cassie-donning-silcare-liner

INNOWACJA W TECHNOLOGII LINERA ( zawieszenia protezy )

Wydawało by się że w kwestii zawieszenia protezy, a dokładnie linerów nic nowego się nie pojawi bo wszystko już jest. A jednak !!!  Angielska firma endolite właśnie zaprezentowała innowacyjny produkt który ma zapewnić użytkownikom protez jeszcze więcej komfortu.

Silcare-liners firmy endolite to oddychający liner dla użytkowników protez z amputacją poniżej kolana borykających się z nadmierną potliwością kikuta lub spowodowaną dużą aktywnością, ale również jest to Nowa ! alternatywa dla osób po amputacji, które po raz pierwszy stają przed wyborem sposobu zawieszenia protezy.

Wspomniany Liner wyposażony w laserowo nawiercone otwory na całej długości jego dalszej części, aby umożliwić ucieczkę nadmiaru potu, stwarza wyraźnie zdrowsze środowisko dla kikuta, wolnego od nadmiaru wilgoci i nagromadzonego potu w czasie użytkowania.

Zarządzanie wilgocią w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia szkodliwych skutków tarcia i poprawia komfort oraz kontrolę, bez konieczności zdejmowania protezy w celu usunięcia nagromadzonego potu np. podczas uprawiania sportu lub innej aktywności.

Podczas chodzenia i obciążania protezy, nadmiar potu zostaje wypchnięty na zewnątrz leja za pomocą specjalnego jednokierunkowego zaworu.

Przyczynia się to do generowania lepszej próżni i bardziej bezpiecznego dopasowania co pozwala użytkownikowi na noszenie protezy dłużej i czerpać korzyści z lepszego dopasowania przez cały dzień.  więcej na http://www.silcareliners.com/

Wszystkich zainteresowanych nowym produktem, i przekonaniem na własnej skórze, zapraszamy do kontaktu z naszą pracownią, chętnie odpowiemy na państwa pytania.

kom: 600 876 934  lub tel: 12 626 53 08

 

YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu: endolite US kanał youtube

 


Kategorie: Aktualności, Nowości |

Nowy punkt konsultacyjny

facebook_avatar

Wychodząc na przeciw naszym klientom pragniemy poinformować że   „Lewkowicz Pracownia Ortopedyczna” uruchamia NOWY PUNKT KONSULTACYJNY w Myślenicach k. Krakowa.

Konsultacje w sprawie indywidualnego zaopatrzenia ortopedycznego tj. PROTEZY KOŃCZYN DOLNY I GÓRNYCH, ORTEZY, GORSETY, SIEDZISKA, WKŁADKI ORTOPEDYCZNE WRAZ Z KOMPUTEROWYM BADANIEM STÓP odbywają się w SKLEPIE MEDYCZNYM A’LAMEDICA Ul. Żwirki i Wigury 10, 32-400 Myślenice.

W CELU UMÓWIENIA WIZYTY PROSIMY O KONTAKT:

 • PROTETYKA, ORTOTYKA / tel. kontaktowy: 600 876 934
 • WKŁADKI ORTOPEDYCZNE, KOMPUTEROWE BADANIE STÓP / tel. kontaktowy: 502 347 918
 • SKLEP / tel. kontaktowy: 782 006 131

Serdecznie zapraszamy !

Kategorie: Aktualności |

Dynamic Vacuum System / ottobock

dvs szkic

 

Przedstawiamy najnowszy system zawieszenia protezy dostępny w naszej pracowni.

 

System protezowy najnowszej generacji zapewniający aktywne podciśnienie w leju, tym samym stabilne przyleganie kikuta do leja oraz pewne i bezpieczne zawieszenie protezy w fazie podparcia i wymachu. System DVS zapewnia podciśnienie o wartościach pomiędzy tradycyjnym systemem wentyla jednokierunkowego a nowoczesnymi systemami podciśnieniowymi ( Harmony System ).

 

 

Pompa tłokowa systemu DVS wykorzystując ruchy wahadłowe pomiędzy kikutem a lejem protezowym wytwarza podciśnienie. Tłok pompy wyposażony jest w magnesy i za pomocą specjalnego metalowego chwytaka magnetycznego znajdującego się na linerze uzyskujemy zawieszenie protezy. Podczas fazy wymachu powietrze zostaje wyssane z obrębu pomiędzy linerem a lejem protezowym do cylindra, zaś w trakcie fazy podporu wypychane na zewnątrz. W ten sposób powstaje nie przerwane podciśnienie, którego poziom dopasowuje się do stopnia aktywności użytkownika.

 

Zalety

 • komfort, pewny każdy krok bez względu na okoliczności
 • dla pacjentów o aktywności fizycznej od niskiej do wysokiej  - łatwa obsługa dla użytkownika
 • do stosowania w połączeniu z nowym dedykowanym do tego systemu linerem kopolimerowym 6Y94 ottobock, który w razie potrzeby może być formowany termicznie
 • stosowanie kapy kolanowej wedle potrzeby użytkownika, np. 453A2 ottobock lub 453A4 ottobock dla lepszego dopasowania

Sylwetka jedenego z pierwszych pacjentów w Polsce / System DVS

Poniżej prezentujemy naszego pacjenta który po latach użytkowania protezy starego typu na pończoszki z zawieszeniem na pasek zdecydował się na najnowszy system podciśnieniowy Dynamic Vacuum System, z powodu złego dopasowania leja powodującego duży dyskomfort w codziennym użytkowaniu protezy.

Na zdjęciu porównawczym wyraźnie widoczna różnica zwłaszcza w tylnej części pod kolanem gdzie w starej protezie tworzył się duży fałd tkanki miękkiej przysparzający pacjentowi wiele problemów.

W nowym rozwiązaniu problem został wyeliminowany, pacjent dzięki nowemu systemowi zyskał dużo komfortu, zdecydowanie lepsze czucie protezy oraz jej kontrolę w fazie wymachu i podparcia.

Warto zwrócić uwagę na nietypowe ustawienie protezy, wynika to z takiego ustawienia nogi pacjenta, aby mógł prawidłowo oraz równomiernie obciążać obie kończyny tak właśnie należy wykonać protezę, wyraźnie odbijająca się krawędź leja na wysokości kolana świadczą natomiast o prawidłowo działającym podciśnieniu.

Zdjęcia z lejem w kolorze zielonym przedstawiają lej TESTOWY, po kilku tygodniowych użytkowania przez pacjenta prezentujemy efekt finalny protezy z wykonanym już lejem stałym jeszcze bez pokrycia kosmetycznego.

 

Na filmie, najnowszy system aktywnego podciśnienia zawieszenia protezy, ottobock DVS

YouTube Preview Image

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Realistyczna proteza ręki

20151221_132401

 

A oto prezentacja PROTEZY KOSMETYCZNEJ RAMIENIA wykonanej w naszej pracowni ortopedycznej ( 12.2015 r ) przy współpracy z jednym z najlepszych artystów plastyków na świecie. Jest to kobieca proteza ręki która po za swoim bardzo realistycznym wyglądem, przypominającym do złudzenia zdrową ręke pacjentki, daje również możliwość ustawienia przedramienia w zgięciu w kilku pozycjach poprzez naciśnięcie ukrytego przycisku, lej protezy jest dwuwarstwowy z tzw. miękkim wkładem przyjemnym dla skóry zapewniający dodatkowo lepszą przyczepność i przyleganie do ramienia, dodatkowo sa jeszcze montowane szeleczki dające zawieszenie takiej protezy ( na filmie jeszcze nie zamocowane )

 

YouTube Preview Image

Kategorie: Aktualności |

Zmniejszamy wagę protez

2R49tuba

Aluminiowe adaptery ottobock.

Nowy design, niska waga i podwyższony limit wagowy pacjenta do 136 kg/ to główne cechy nowych adapterów  łączących do protez modularnych jakie możemy zaproponować naszym pacjentom.

Dzisiejszy stan wiedzy o protezach kończyn dolnych to nie tylko z zaawansowane jednostki funkcjonalne jak przeguby kolanowe czy stopy z włókien węglowych ale również wysokiej klasy adaptery modularne do łączenia poszczególnych części protezy. Te kluczowe elementy protezy, o lekkiej konstrukcji i stabilności dają wysoki stopień komfortu noszenia dla użytkownika.

 

 

Zalety w skrócie

 • Aluminiowa lekka konstrukcja, o wysokim stopniu stabilności
 • Dostosowane do wysokiej masy ciała do 136 kg
 • Rzetelnie testowane i certyfikowane zgodnie z normą ISO 10328:2006

 

 

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Test Thomasa

TestThomasa

Badanie wykrywające przykurcz zginaczy stawu biodrowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niezwykle ważny Test wykorzystywany w pracy Protetyka u pacjentów po amputacji na poziomie Uda.

Dzięki temu możemy określić dokładnie jak duży jest przykurcz zgięciowy kikuta, zaplanować odpowiednio terapię a co najważniejsze skonstruować protezę i lej protezowy tak aby pacjent nie odczuwał dużego dyskomfortu i niewygody podczas NAUKI CHODU oraz nie  popełniał przez to błędów.

Sposób wykonania:

Badany leży na wznak, a badający zgina zdrową kończynę dolną, tak że kolano kieruje się do klatki piersiowej. Jeżeli amputowana noga udo uniesie się, to istnieje przykurcz biodra. Kąt, jaki tworzy oś uda z powierzchnią, na której leży badany, określa wielkość przykurczu.

Przykurcz zginaczy stawu biodrowego należy do najczęstszych w amputacjach na poziomie uda  i wywiera wpływ na krzywizny kręgosłupa. Powoduje zwiększenie przodopochylenia miednicy i lordozy  lędźwiowej oraz ugięcie kończyn dolnych w stawach kolanowych.

YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu: Sylvain Cyr – kanał youtube

Kategorie: Aktualności |

„PEŁNOSPRAWNI” protezy biegowe w TVP.sport

Pełnosprawni

 

W ramach szkolenia z protez do biegania – w którym uczestniczyliśmy, zorganizowanego przez firmę Ortocentrum / przy współpracy z Telewizją TVP, został nakręcony krótki reportaż do programu pt. „PEŁNOSPRAWNI”. Dotyczył on biegania na protezach, reportaż ten ma na celu również promowanie w Polsce wśród osób po amputacjach, biegania  na specjalnie skonstruowanych protezach. W ramach szkolenia wykorzystane były specjalne stopy z włókna węglowego Angielskiej firmy Endolite.

 

Co ważne !!! kilka osób na protezach występujących w tym filmie BIEGAŁO po raz pierwszy w protezie biegowej. Zobaczcie państwo sami jak było.

YouTube Preview Image

 

Wszystkich zainteresowanych spróbowaniem swoich sił i przetestowaniem takiej protezy zapraszamy do naszej pracowni przy ul Mostowej 3a w Krakowie ( po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerami 12 626-53-08 lub 600-876-934 )

 

Kategorie: Aktualności |

Plie3 od FreedomInnovations

plie3

Plie 3 WODOODPORNY ELEKTRONICZNY PRZEGUB KOLANOWY
Kolejne szkolenie za nami, tym razem swoje produkty prezentowała dla nas amerykańska firma FreedomInnovations, posiadają oni w swojej kolekcji chyba największą ilość stóp z włókna węglowego na świecie, do codziennego chodzenia, sportów ekstremalnych i wszystko pomiędzy. Zamierzamy sukcesywnie prezentować państwu na filmach na www.lewkowicz.com.pl oraz Facebook i YouTube różne ciekawe modele tych stóp więc przy okazji zachęcamy do śledzenia. Bardzo interesującym punktem szkolenia było również programowanie jednego z najnowocześniejszych elektronicznych przegubów kolanowych do tej pory mało popularne w Polsce, mowa tu o Plie 3 to co wyróżnia go z pośród innych producentów kolan to WODOODPORNOŚĆ ale również duże bezpieczeństwo podczas użytkowania w trudnym terenie. Tak więc wszystkich zainteresowanych nabyciem tego świetnego przegubu oraz wybranego modelu stopy zapraszamy do naszej pracowni.YouTube Preview Image

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Proteza do biegania – codzienną rehabilitacją

running_system_1_1_teaser_onecolumn_border

 

Intensywny czas szkoleń w roku 2015  dla zespołu Pracowni Ortopedycznej LEWKOWICZ.

Kolejne ważne szkolenie, jakie odbyło się tym razem w naszej pracowni w Krakowie zorganizowane wspólnie z firmą ottobock  dotyczyło PROTEZ  DO BIEGANIA.

Szkolenie przeprowadził dla nas  specjalista i trener w dziedzinie protez sportowych  z ottobock Chorwacja.

Podczas kilkudniowego szkolenia wykorzystaliśmy do wykonania protezy biegowej przegub kolanowy 3S80 oraz stopę węglową 1E90 Sprinter.

 

 

 

 

 

 

W szkoleniu nie mogło też zabraknąć osoby która przetestuje taką protezę, tak się złożyło że w swoich szeregach Pracownia Ortopedyczna Lewkowicz ma doświadczonego fizjoterapeutę, sportowca amatora który od wielu lat pracuje z pacjentami po amputacji kończyn, Sławek Szczupacki jest fizjoterapeutą – podologiem, prowadzi szkołę chodzenia i posługiwania się protezą, sam od lat jest użytkownikiem protezy i tak naprawdę nigdy nie biegał.

Jak sam mówi taka proteza to nie tylko spełnienie marzeń o bieganiu ale również  świetny sposób na codzienną rehabilitację dla osób po amputacji co z pewnością wpłynie na zwiększenie wytrzymałości i mobilności, a więc połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Rezultat zobaczcie sami…

Kategorie: Aktualności |

Protezy sportowe – spełnieniem marzeń o bieganiu

IMG_9329

Na przestrzeni lat działalności naszej pracowni i pracy głównie z pacjentami po amputacjach, często rozmawiamy i uważnie słuchamy naszych podopiecznych zaopatrzonych w protezy którzy opowiadają nam też o swoich marzeniach, jednym z takich marzeń bardzo często słyszymy jest „ chciałbym biegać ”

Jak widzimy w Polsce w ostatnich latach Bieganie stało się bardzo modne i osób biegających spotkać można już wszędzie co dodatkowo wzbudziło chęć osób po amputacji do uprawiania tej aktywności.

Ale aby osoba po amputacji mogła biegać potrzebna jest do tego zupełnie inna proteza niż ta w której porusza się na co dzień, Dlatego pracownia ortopedyczna Lewkowicz postanowiła otworzyć nowy rozdział jeśli chodzi o protetykę w Polsce i wyspecjalizować się w produkcji protez sportowych.

Od wielu lat przygotowywaliśmy się do tego tematu aby wreszcie wystartować i zaoferować naszym pacjentom jakość na najwyższym światowym poziomie.

Wszystkich zainteresowanych wykonaniem protezy sportowej serdecznie zapraszamy do naszej pracowni. Podobnie jak przy innych komponentach protetycznych istnieje możliwość przetestowania  komponentów protez sportowych.

 

Więcej informacji w zakładce: Oferta – Protetyka – Protezy sportowe


Kategorie: Aktualności |
 
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookies. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką prywatności.

Polityka prywatności

Pliki cookie są niewielkimi plikami tekstowymi, które są wykorzystywane przez strony internetowe i zapisywane w pamięci Państwa urządzenia (np. komputera lub telefonu). Pliki te informują nas np. o tym, czy wcześniej odwiedzali Państwo naszą stronę internetową.

Standardowo pliki Cookie są wykorzystywane aby:

 • usprawnić działanie stron internetowych i dostarczyć bardziej spersonalizowaną treść,
 • uprościć działanie stron internetowych,
 • monitorować ruch na stronach internetowych, aby lepiej zoptymalizować stronę.
Wykorzystywane przez nas pliki cookie są bezpieczne i nie powodują żadnych zmian w oprogramowaniu na Państwa urządzeniach.

Podczas przeglądania naszych stron internetowych mogą Państwo zablokować lub usunąć pliki cookies wykorzystując do tego ustawienia Państwa przeglądarki. W zależności od tego z jakiego urządzenia Państwo korzystają, metody konfiguracji plików cookie mogą się różnić i z reguły będą opisane w menu pomocy (lub instrukcji do obsługi urządzenia).

Informacje na temat zmian w plikach cookie w najpopularniejszych przeglądarkach znajdą Państwo poniżej:

Naciśnij aby zamknąć
ZAMKNIJ OKNO
Dołącz do nas na Facebooku ! Zyskaj dostęp do ciekawych informacji w dziedzinie medycyny, innowacji w protetyce i ortotyce.
WAŻNA INFORMACJA !!! REALIZUJEMY PROGRAM O NAZWIE "AKTYWNY SAMORZĄD" prowadzony przez PFRONMA ON NA CELU POMOC W ZAKUPIE NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PROTEZ KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH,DOFINANSOWANIE DO 25.000 ZŁ
ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 12 626 53 08 LUB 600 876 934