DO 25.000ZŁ DOFINANSOWANIA

REALIZUJEMY "AKTYWNY SAMORZĄD" TO PROGRAM PROWADZONY PRZEZ "PFRON" MA NA CELU POMOC W ZAKUPIE NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PROTEZY KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH, DOFINANSOWANIE DO 25.000 ZŁ NIE ZWLEKAJ, ZŁÓŻ WNIOSEK! INFORMACJE.TEL 12 626-53-08 LUB 600-876-934

PARTNERZY NASZEJ PRACOWNI

SZANOWNI PAŃSTWO W NASZEJ PRACY WYKORZYSTUJEMY KOMPONENTY DO PRODUKCJI PROTEZ NAJLEPSZYCH FIRM: OTTOBOCK - ORTOCENTRUM - OSSUR - FREEDOMINNOVATIONS - ALPS - NEUHOF - ENDOLITE.

Rehabilitacja – nauka chodzenia

Oferujemy rehabilitację osób po amputacji oraz naukę chodzenia i posługiwania się protezą, protetyk razem z fizjoterapeutą pomogą w szybkim powrocie do sprawności i nauczą jak poradzić sobie w nowej sytuacji...WIĘCEJ NA PODSTRONIE AKTUALNOŚCI

Pracownia Ortopedyczna Kraków / Aktualności
pokaż animację
ukryj animację

Poradnik dla pacjentów po amputacji kończyn dolnych

Dla naszych pacjentów będących po amputacji kończyn dolnych przygotowaliśmy specjalny poradnik:
Okładka Poradnika dla Pacjentów

Przewodnik realizacji zaopatrzenia

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym specjalnie dla Państwa przewodnikiem realizacji zaopatrzenia.
Zdjęcie Przewodnika Realizacji Zaopatrzenia

Szkoła chodzenia

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją pt. "Szkoła chodzenia"
Obrazek bohatera ze Szkoły Chodzenia

Odwiedziny

Dziś odwiedziło nas 100 osób
W ciągu ostatnich 3 miesięcy odwiedziło nas 6916 osób
W ciągu ostatniego roku odwiedziło nas 25067 osób

Aktualności

Quickchange 4R10=111 ottobock

quickchange

Jedno kliknięcie – nieograniczone opcje…

Istnieje wiele powodów, dla których użytkownicy protez moga chcieć zastosować inne stopy protetyczne w zależności od sytuacji: Na przykład stopę która ma dodatkowe funkcje lub właściwości chodzenia lub jest wodoodporna, lub moga chcieć innej wysokości pięty. Moga także chcieć uprawiać sport. Dzięki adapterowi Quickchange osoby po amputacji same zmieniają stopę protetyczną w razie potrzeby.

 • Część górna

jest montowana pod lejem podudziowym lub przegubem kolanowym. Magnesy pomagają przy pozycjonowaniu i tworzą wstępne połączenie między górną i dolną częścią adaptera.

 • Część dolna

jest montowana nad stopą protetyczną. Dwie części dolne są objęte zakresem dostawy, dzięki czemu można używać różnych stóp protetycznych do jednej protezy. Jeśli mają być stosowane dodatkowe stopy protetyczne, dolna część jest dostępna jako opcjonalna część zamienna.

Pin blokujący

zapewnia ostateczne połączenie między górną i dolną częścią adaptera. Zmieniając stopy, użytkownik po prostu ręcznie zaciska pin. Jest on również dostępny jako część zamienna.

Korzyści:

 • wolny wybór , użytkownik może używać stóp z różnymi funkcjami.
 • łatwa instalacja, zastosowanie Quickchange nie wpływa na osiowanie protez. Adapter jest montowany tak jak każdy komponent strukturalny.
 • zaopatrzenie próbne, przetestowanie różnych stóp protezowych jest wyjątkowo łatwe.
 • bezpieczeństwo, Quickchange został przetestowany zgodnie z ISO 10328
 • łatwy w użyciu, użytkownicy mogą obsługiwać Quickchange samodzielnie i bez odpowiednich narzędzi.
YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu / ottobock

 

 

 

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Proteza mioelektryczna bez żadnych dopłat !!!

myofacil

Tylko do 30.Sierpnia 2018 można złożyć wniosek w lokalnych Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie o dofinansowanie z programu „Aktywny Samorząd” realizowanego w całej Polsce przez PFRON do zakupu protezy mioelektrycznej przedramienia – MyoFacil znanej i sprawdzonej marki ottobock.

Zapraszamy do wizyty w naszej PRACOWNI ORTOPEDYCZNEJ na konsultację w ramach której można również otrzymać potrzebne dokumenty ! Do złożenia w lokalnym PCPR lub MOPS.

Zakup protezy mioelektrycznej przedramienia może być sfinansowany ze środków PFRON, a dopłata ze strony Pacjenta ( 10% wartości) może zostać pokryta z NFZ (w ramach wniosku lekarskiego na protezę)

Solidne zaopatrzenie

System Myofacil to gotowy zestaw elementów składowych protezy przedramienia. Proteza przedramienia pod nazwą MyoFacil jest idealna jako zaopatrzenie protetyczne dla użytkowników potrzebujących protezy bardziej funkcjonalnej. Wielu użytkowników, którzy uprzednio korzystali z pasywnej protezy przedramienia ceni sobie odkrytą na nowo łatwość przystosowania się do protezy mioelektrycznej. Dłoń protetyczna MyoFacil otwiera się i zamyka dzięki sygnałom pochodzącym z mięśni, dzięki czemu chwytanie i utrzymanie przedmiotów jest kontrolowane. Ta funkcja szczególnie przydaje się w czynnościach wykonywanych w domu lub pracy.

 

Skontaktuj się z nami :

Lewkowicz Pracownia Ortopedyczna / KRAKÓW Ul. Mostoawa 3a

tel: 12 626 53 08 lub kom: 600 876 934

 

 

 

Kategorie: Aktualności, Nowości |

UŁATWIENIA DLA OSÓB ZE ZNACZNYM STOPNIEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

IMG_0006

To istotna zmiana która dotyczy również osób po Amputacjach które posiadają orzeczenie ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Od 1 lipca 2018 r. osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły poza kolejnością skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej. Dotyczy to świadczeń udzielanych w poradniach specjalistycznych, szpitalach i aptekach. W placówkach, które mają umowy z NFZ bez limitu dostępna będzie także rehabilitacja.

Dodatkowe środki również dla osób po amputacji !!!

Narodowy Fundusz Zdrowia uzyskał akceptację Ministerstwa Zdrowia w sprawie zmian planu finansowego, które zwiększają nakłady na leczenie pacjentów. Na realizację zapisów ustawy wspierającej osoby niepełnosprawne zabezpieczono dodatkowe środki. Na bezlimitową rehabilitację osób niepełnosprawnych przeznaczono 225 milionów zł, a na zaopatrzenie w wyroby medyczne kwotę 138,5 mln zł. Umożliwi to realizację prawa do wyrobów medycznych do wysokości limitu finansowania, według wskazań medycznych i bez uwzględnienia okresów użytkowania. Pieniądze trafiły już do oddziałów wojewódzkich NFZ.

Główne założenia projektu opisane są pod Linkiem

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/653091

 

Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie:

Pracownia Ortopedyczna Lewkowicz

ul. Mostowa 3 a/ kraków

Tel: 12 626 53 08

Kom: 600 876 934

 

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Nowość !!! Stopa Maverick Xtreme AT

Maverick-Xtreme-AT-image

Maverick Xtreme AT

Stopa z włókna szklanego Maverick Xtreme AT jest podzielona na pół, co zapewnia doskonałą inwersję i ewersję, zwiększając jeszcze lepiej podatność gruntu i stabilność użytkownika na nierównym terenie w porównaniu ze stopami tego typu z włókien węglowych. Została zaprojektowana dla użytkowników na poziomie aktywności K3 i K4, którzy wymagają produktu o zwiększonej trwałości bez pogarszania pożądanego przechowywania i zwrotu energii oraz płynnego przekolebania podczas chodu. Włókno szklane o klasie lotniczej w połączeniu z innowacyjną konstrukcją pięty pozwala na naturalne, elastyczne odczuwanie podczas codziennych czynności i różnych intensywnych ćwiczeń. Dodatkowym atutem tej stopy jest fakt że jest ona wodoodporna !!! Zwiększony zakres ruchu w obrębie stawu skokowego zapewnia użytkownikowi większą stabilność i pewność podczas chodu, zwłaszcza w pokonywaniu wzniesień.

 

YouTube Preview Image

 

Więcej informacji udzielą nasi specjaliści, informujemy również że istnieje możliwość testowania stóp MAVERICK

w celu umówienia wizyty prosimy o kontakt :

tel./fax. 12 626 53 08

tel.kom. 600 876 934

 

Jeżeli nikt nie odbiera telefonu, to znaczy że wszyscy nasi konsultanci są zajęci. W takim przypadku prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego. A my niezwłocznie się z Państwem skontaktujemy. Dziękujemy!

 


 

Kategorie: Aktualności, Nowości |

Zestaw Paraolimpijczyka

paraolimpic

Na specjalne zamówienie naszego pacjenta…

Prezentujemy wyjątkowy „ZESTAW PARAOLIMPIJCZYKA” z Rio2016 Jeden z naszych pacjentów zażyczył sobie na pamiątkę wykonanie lejów protezowych które będą mu przypominać o tych wyjątkowych chwilach w Rio.

Na pierwszym planie, proteza sportowa do biegania ze specjalną stopą ottobock 1E91 Runner a w tle proteza cywilna do codziennego chodzenia.

Kategorie: Aktualności |

ProFlex ottobock Kapa kolanowa

ProFlexPlusottobock

ProFlex Kapa kolanowa jest ceniona przez użytkowników protez podudzia od lat.

Jest to najbardziej rozpowszechniony produkt tego typu na świecie. Dlatego Ottobock postanowił ją udoskonalić zmieniając jej wygląd i strukturę.

Ostatnie doświadczenia i badania prowadzone przez specjalny Dział Badań i Rozwoju zostały ukierunkowane na stworzenie najnowszej wersji tego produktu – ProFlex Plus.

Istotne różnice w stosunku do poprzedniej wersji to: rodzaj tkaniny, która jest teraz bardziej elastyczna, oraz gładszy szew w części bliższej.

Co więcej, mocna tkanina, która pokrywa ProFlex Plus, jest miękka, sprężysta i wytrzymała – dzięki swojej unikalnej formule.

ProFlex Plus

Im bardziej dopasowuje się do protezy, tym lepiej może spełniać swoją główna funkcję: zapewnienie hermetycznego uszczelnienia protezy. Stożkowy kształt ProFlex Plus w szczególności wspiera efekt jej działania. Kapa zmniejsza również ucisk na nogę przez co jest wygodna od momentu założenia.

Właściwości

Kapa wykonana jest z kopolimeru ( TPE ). Jednym z typowych właściwości TPE jest  wysoki poziom elastyczności .

TPE nie uciska kikuta i ułatwia zginanie kolana. Ponadto zawiera olej medyczny przyjazny dla skóry uwalniany stopniowo.

Powierzchnia ProFlex Plus jest gładka, co ułatwia jej rozwijanie i zwijanie  na leju protezowym i kikucie. Dodatkowo, kapa dostępna jest w dwóch różnych długościach, dlatego nie ma potrzeby jej przycinania.

ProFlex Plus zwęża się w kierunku dolnym pomiędzy pomiędzy końcem bliższym i kolanem , co jest zgodne z anatomią ciała i zmniejsza ucisk na udo.

Kapa musi zapewniać elastyczność w stawie kolanowym, jednocześnie chroniąc rzepkę dlatego ugięcie 15 stopniowe tej kapy w dużym stopniu odzwierciedla anatomiczną budowę kolana. Ułatwia zginanie kolana podczas chodu. Obszar rzepki jest wyprofilowany w celu zmniejszenia ucisku w tym miejscu.

Kapa ProFlex Plus dostępna jest w kolorach : cielistym, czarnym oraz szarym.

 

Osoby zainteresowane, zapraszamy do kontaktu:

tel: 12 626 53 08

email: biuro@lewkowicz.com.pl

lub bezpośrednio z naszej strony internetowej przez FORMULARZ KONTAKTOWY


Kategorie: Aktualności, Nowości |

3R80 ottobock hydrauliczny przegub kolanowy

3R80ottobock

Po latach sukcesów protezowego przegubu kolanowego 3R80, wykorzystującego zaawansowaną technologię hydrauliki rotacyjnej, prezentujemy Państwu NOWĄ wersję tego znakomitego przegubu kolanowego.

Przegub 3R80 ottobock wzbogacony został o nową funkcję - wodoodporność.

Pozwala ona zanurzyć przegub do głębokości 3 metrów bez szkody dla niego, i co istotne zarówno w wodzie słodkiej jak i słonej.

Dodatkowo przegub został wyposażony w funkcjonalna mechaniczną  blokadę, którą można aktywować przy pełnym wyproście przegubu.

Pozwala ona na bezpieczne chodzenie we wodzie ( np. brodzenie w rzece ) jak również sprawdza się w wielu codziennych czynnościach ( np. długie stanie lub wchodzenie na drabinę ).

Przegub kolanowy 3R80 przeznaczony jest dla pacjentów o większej sprawności, mobilność 3 i 4 wg. MOBIS oraz dopuszczony do stosowania przy maksymalnej wadze ciała 150 kg.

 

Osoby zainteresowane, zapraszamy do kontaktu:

tel: 12 626 53 08

email: biuro@lewkowicz.com.pl

lub bezpośrednio z naszej strony internetowej przez FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Kategorie: Nowości |

Meridium ottobock

meridium ottobock

NOWOŚĆ !!!  Jedna z najbardziej zaawansowanych elektronicznych stóp protetycznych na świecie.

Czujniki, mikroprocesor i akumulator

Ruch, oddziałujące siły i położenie w przestrzeni są mierzone przez precyzyjne czujniki kąta i momentów sił zawarte w inercyjnej jednostce ruchu (IMU) która zawiera także czujnik położenia 3D i żyroskop.

Jednostka kontrolna steruje pracą hydrauliki w czasie rzeczywistym oraz danej sytuacji.

4 osiowa kinetyka

Umożliwia niespotykana dotychczas zgodność z naturalnymi ruchami podczas chodu.

Cztery osie łączą ze sobą duży paluch, podeszwę oraz piętę stopy. w momencie gdy pod koniec przekolebania stopa uzyskuje podparcie na palcach, następuje zgięcie podeszwowe jako ostatnia faza podparcia. Dokładnie jak ma to miejsce w anatomicznej stopie.

Hydraulika

Kontroluje niezależnie od siebie zgięcie podeszwowe i grzbietowe, tym samym zapewnia elastyczność i stabilność bez względu czy użytkownik stoi czy idzie, na płaskim lub pochyłym terenie.

ZALETY

Meridium dostosowuje się do do aktualnej sytuacji w czasie rzeczywistym, odpowiednio odpowiadając na indywidualne potrzeby użytkownika.

 • Maksymalna adaptacja w czasie rzeczywistym i z każdym krokiem : na zróżnicowanym terenie, np. trawnik leśna ścieżka, kostka brukowa lub żwir, na pochylniach i wzniesieniach, do zróżnicowanych prędkości chodu i zmiennych obciążeń
 • Adaptacja podczas stania, chodu i kroków w tył
 • Możliwy pełen kontakt podeszwy z podłożem podczas schodzenia po schodach
 • Intuicyjna funkcja stania zapewnia stabilność bez względu na stopień pochylenia podłoża
 • Automatyczna adaptacja wysokości obcasa do 5 cm !!!
 • Funkcja odciążenia dla wyraźnie bardziej komfortowego stania lub siedzenia

 

Osoby zainteresowane, zapraszamy do kontaktu:

tel: 12 626 53 08

email: biuro@lewkowicz.com.pl

lub bezpośrednio z naszej strony internetowej przez FORMULARZ KONTAKTOWY

 


 

Kategorie: Nowości |

3R67 ottobock przegub kolanowy dla dzieci

3R67ottobock

4-osiowy przegub kolanowy dla dzieci 3R67 Ottobock z hydraulicznym sterowaniem fazy wymachu to kolejna NOWOŚĆ ! w naszej ofercie.

Przegub 3R67 Ottobock, bazujący na wysoce efektywnej kontroli fazy wymachu , został zoptymalizowany dla potrzeb najmłodszych użytkowników protez udowych.

Jednostka hydrauliczna przegubu wyposażona jest w olej o niskiej lepkości – idealnie nadający się do dziecięcego zaopatrzenia protetycznego. Proteza zapewnia wysoką płynność ruchów podczas fazy wymachu.

Zaprojektowana specjalnie dla najmłodszych, oferuje nie tylko wysoki poziom stabilizacji podczas fazy podparcia, ale również umożliwia chód z różnymi prędkościami. Dzięki niskiej masie 510g, daje dziecku duża swobodę ruchu.

 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY


Duży kąt zgięcia : zgięcie przegubu do 150 st umożliwia dziecku maksymalną swobodę ruchu podczas klękania.

Wytrzymały i solidny : Konstrukcja przegubu dopasowana jest do codziennych wyzwań dziecka

Hydrauliczne  sterowanie fazy wymachu : umożliwia chód z każdą prędkością

Policentryczna geometria osi przegubu : 4- osiowa geometria oferuje zwiększone bezpieczeństwo i ułatwia zainicjowanie fazy wymachu

Adapter rurowy zaciskowy : adapter rurowy w komplecie razem z przegubem umożliwia regulowanie wysokości protezy dla dzieci ( proteza rośnie razem z dzieckiem )

 

KORZYŚCI

 • Policentryczna konstrukcja przegubu zwiększa jego stabilność
 • Hydrauliczne sterowanie
 • Duży kąt zgięcia 150 st umożliwia aktywności wymagające mocnego zgięcia kolana, takie jak: ( siadanie, klękanie, jazda na rowerze w protezie )

 

Osoby zainteresowane, zapraszamy do kontaktu:

tel: 12 626 53 08

email: biuro@lewkowicz.com.pl

lub bezpośrednio z naszej strony internetowej przez FORMULARZ KONTAKTOWY

 


Kategorie: Nowości |

21A47 Ottobock zawieszenie protezy ramienia

21A47ottobock

W naszej ofercie dostępna jest absolutna NOWOŚĆ od Ottobock, jest to pierwsze na świecie miękkie zawieszenie barkowe dla mioelektrycznych lub pasywnych protez z przegubem łokciowym. Zawieszenie składa się z peloty oraz mankietu i nie jest  przytwierdzane na stałe do leja protezy. Użytkownicy protez mogą zakładać je i zdejmować jedną ręką . Miękkie i komfortowe wyścielenie pachy oraz przewiewny materiał nadają się do prania i sprawiają, że 21A47 jest wygodne w użytkowaniu.

Pas łączący dwie części zawieszenia barkowego znajduje się w jego tylnej części  i pozwala na swobodny ruch ramion, zapewniając bardziej naturalne ruchy. Zawieszenie to jest dostęone w trzech rozmiarach dla prawej i lewej strony amputacji. Zapięcie na rzep w przedniej części umożliwia drobne regulacje w określonych sytuacjach np. podczas noszenia ciężkich przedmiotów.

ZALETY I KORZYŚCI

 • Materiały tekstylne : wysoki komfort noszenia, nadają się do prania, absorbują pot
 • Wyścielenie w okolicy pachy : lepsze rozmieszczenie nacisku
 • Pas łączący w tylnej części : pozwala na fizjologiczny ruch przeciwstawnego ramienia
 • Brak połączenia z lejem protezy : zawieszenie może być zdejmowane do prania
 • Drobne regulacje przy użyciu sprzączki w przedniej części : możliwość naprężenia lub poluzowania pasa w konkretnych sytuacjach np. podczas noszenia ciężkich przedmiotów.
Kategorie: Nowości |

3R78 Ottobock modularny przegub kolanowy

3r78 ottobock

Jest to policentryczna konstrukcja z pneumatyczną kontrolą fazy wymachu. Modularny przegub kolanowy 3R78 ottobock dostępny jest z trzema wariantami połączeń bliższych, znany z dotychczasowej oferty połączeniem piramidowym oraz połączeniami sprawdzającymi się w przypadku zaopatrzeń długich kikutów i wyłuszczeń w stawie kolanowym. Tym samym powiększa się grupa użytkowników mogących skorzystać z walorów sprawdzonego przegubu 3R78 Ottobock.

 

SPRAWDZONE FUNKCJE

3R78 Ottobock to czteroosiowy przegub z pneumatyczną kontrolą fazy wymachu oraz niezawodnym zabezpieczeniem fazy podporu, przeznaczony dla użytkowników po amputacji na poziomie uda lub wyłuszczeniem w stawie kolanowym o średnim stopniu aktywności ruchowej. Dodatkowo przegub zapewnia w stopniu umiarkowanym dostosowywanie się do zmian prędkości chodu. Założenia konstrukcyjne przegubu 3R78 skupiły się na trwałej i odpornej na kurz konstrukcji dzięki czemu przegub jest wytrzymały i odporny na wpływ środowiska.

 

ZALETY

 • Solidna kontrola fazy wymachu
 • niezależna od siebie regulacja fazy zgięcia i wyprostu
 • wysoka stabilność w fazie podparcia dzięki układowi czterech osi
 • Solidna, wytrzymała budowa
 • Lekka konstrukcja z aluminium
 • Nowoczesny, estetyczny wygląd

 

Osoby zainteresowane, zapraszamy do kontaktu:

tel: 12 626 53 08

email: biuro@lewkowicz.com.pl

lub bezpośrednio z naszej strony internetowej przez FORMULARZ KONTAKTOWY

 


Kategorie: Nowości |

3E80 Ottobock elektroniczny przegub kolanowy

3E80

Przegub kolanowy Ottobock 3E80 łączy zalety sprawdzonej technologii hydrauliki rotacyjnej ( która od lat z powodzeniem stosowana jest przez Ottobock w rewelacyjnej i sprawdzonej konstrukcji przegubu 3R80 ) z doświadczeniem Ottobock w zakresie mikroprocesorowej kontroli…

 

BEZPIECZEŃSTWO

Zapewnia to użytkownikom protezy udowej znakomite wsparcie oraz zwiększone bezpieczeństwo podczas codziennych czynności typu chodzenie po nierównym terenie, pokonywanie wzniesień lub schodów.

ŁATWA REGULACJA

W przeciwieństwie do innych przegubów elektronicznych uzyskuje się to poprzez łatwą i szybką regulację – w pełni ręcznie, w 3 krokach bez potrzeby specjalistycznego oprogramowania ani komputera.

PRZEZNACZONY

 • Poziom amputacji : wyłuszczenie w stawie kolanowym lub amputacja udowa
 • Stopień mobilności osoby po amputacji 3 i 4 oraz max. ciężarem ciała 125kg

DODATKOWE ZALETY PRZEGUBU 3E80

 • Automatyczna adaptacja do zmian ciężaru ciała oraz prędkości chodu
 • Lekki i kompaktowy
 • Solidność i Trwałość
 • Do 96 godzin pracy akumulatora
 • Duży kąt zgięcia 140 st zapewnia wysoką swobodę ruchów
 • Tryb rowerowy

 

Osoby zainteresowane, zapraszamy do kontaktu:

tel: 12 626 53 08

email: biuro@lewkowicz.com.pl

lub bezpośrednio z naszej strony internetowej przez FORMULARZ KONTAKTOWY

 


Kategorie: Aktualności, Nowości |

Psychotraumatologia – warsztat dla rodzin

slider_2200x700_8

Zapraszamy do udziału w warsztacie dla członków rodzin osób po amputacjach oraz z wadami wrodzonymi kończyn w zakresie zagadnień z dziedziny psychotraumatologii. Pierwsza edycja w styczniu 2018 r., rekrutacja już ruszyła!

Więcej informacji na stronie: http://pozahoryzonty.org/psychotraumatologia-warsztat-dla-rodzin/

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny !!!

 

Kategorie: Aktualności |

W MEDIACH O NAS !!!

pre-preg orthosis

 

ORTEZY Z WŁÓKIEN WĘGLOWYCH ( PREPREG )

Zapraszamy do obejrzenia relacji z obozu  żeglarskiego i warsztatów ortopedycznych organizowanych przez fundację Spina z Katowic. Dziękujemy Pani Dominice Madej – Solberg za zaproszenie.

Szczególne podziękowania dla  Orna Olafssona, inżyniera ortopedycznego z Norewgii,  od którego po raz kolejny mogliśmy zaczerpnąć dużą dawkę wiedzy na temat ortez z włókien węglowych (prepreg).

Gratulujemy pomysłu!

 

Link :

http://www.katowice.tvp.pl/33567089/11082017

 

Kategorie: Aktualności |

Proteza kosmetyczna dłoni

dłoń kosmetyczna 2

Jest to przykład protezy kosmetycznej dłoni , proteza ta ma możliwość ustawienia w dowolnym położeniu palca wskazującego oraz środkowego.

Dodatkowym atutem jest fakt, że materiał silikonowy z jakiego jest wykonana jest odporny na zabrudzenia oraz ogólny  wygląd który w znacznym stopniu może być dobrany indywidualne na wzór zdrowej kończyny.

W tego typu protezie zostało zastosowane ciekawe, proste w obsłudze, dyskretne rozwiązanie zawieszenia, które zapewnia użytkownikowi łatwe i szybkie założenie protezy, a zarazem pewne i stabilne trzymanie się protezy w obrębie nadgarstka.

YouTube Preview Image

 

Kategorie: Aktualności |

PRO- FLEX by Ossur, mniejsze obciążenie, więcej dynamiki

ProFlex

 

 

PRO-FLEX firmy OSSUR to obecnie najbardziej zaawansowana nieelektroniczna stopa protezowa

 

Najważniejsze cechy:

 

 • Zwiększony zakres ruchu stawu skokowego
 • mechanizm stawu skokowego stopy Pro flex naśladuje ruchy biomechaniczne i daje mechanicznie napędzane odepchnięcia.
 • Fenomenalne działanie stopy Pro flex zdecydowanie zmniejsza obciążenia dla przeciwnej kończyny
 • To wszystko i wiele innych korzyści jakie daje ta innowacyjna stopa protezowa Pro flex firmy Ossur wpływa na komfort i satysfakcję pacjenta w codziennym użytkowaniu swojej protezy.

 

Zresztą zobaczcie Państwo sami na filmie który dokładnie pokazuje najważniejsze cechy charakteru tego niepowtarzalnego produktu.

YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu: ossur korea

 

Nasi Specjaliści chętnie udzielą dalszych informacji, dotyczących użytkowania takiej zaawansowanej technologicznie Stopy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami,

Tel: 12 626 53 08 lub Kom: 600 876 934

 


Kategorie: Aktualności, Nowości |

Amputacja i co dalej ! Gdzie mogę zostać zaopatrzony w protezę ?

medical team discussing results

 

Przygotowanie do zaopatrzenia w protezę po amputacji zaczyna się już w szpitalu, gdzie z pomocą fizjoterapeuty uczymy się hartować i bandażować kikut, chodzić o balkoniku lub kulach, następnie kontynuowane jest w Pracowni Ortopedycznej Lewkowicz.

 

Nasze Centrum Protetyczne

W celu skontaktowania się z nami prosimy skorzystać z poniższych danych

Jeśli nikt nie odbiera telefonu, to oznacza że wszyscy nasi konsultanci są zajęci,  w takim przypadku prosimy o wypełnienie FORMULARZA KONTAKTOWEGO, a my postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe. Dziękujemy !

 

tel.fax/ 12 626 53 08

tel.kom. 600 876 934

ul. Mostowa 3 a ( wejście od ul. Bonifraterskiej )

31-061 Kraków

E-mail : piotr@lewkowicz.com.pl

 

Dogodny dojazd w centrum miasta,  na parterze w związku z tym nie ma barier architektonicznych, miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

 


Kategorie: Aktualności |

Nie zaniedbuj swoich stóp

nordic-walking

 

„Każdego dnia nasze stopy przyjmują ogromne obciążenia wykonując średnio około 8000 do 12000 tyś kroków”

Niemniej jednak nie zwracamy na nie uwagi, często je zaniedbując aż do momentu, kiedy pojawią się różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Powodów tych dolegliwości jest wiele, m.in nieprawidłowy tryb życia, brak odpowiedniego ruchu (zwłaszcza u dzieci ) nadwaga, stanie przez wiele godzin w jednej pozycji, niewłaściwe lub źle dobrane obuwie, sport - mocno przeciążający kończyny dolne.

Wychodząc tym problemom na przeciw nasza firma uruchomiła specjalistyczny system do diagnostyki stopy oraz projektowania i produkcji najwyższej jakości indywidualnych wkładek ortopedycznych, które są bardzo często wykorzystywane jako skuteczne uzupełnienie terapii.

Doświadczenie w tym zakresie czerpiemy od światowych liderów w tej dziedzinie Australii i Szwecji, łącząc ich najlepsze wyniki.

W trosce o Państwa stopy nasza firma poświęca wiele czasu ciągle podnosząc swoje kwalifikacjie oraz poszukując najlepszych rozwiązań

NIE ZWLEKAJ ZADZWOŃ JUŻ TERAZ  umów się na wizytę !
Rejestracja telefoniczna : 12 626 53 08
( od pon. do pt. 8-16 )


Kategorie: Aktualności |

komputerowo – ortopedyczna diagnostyka stóp

stopy

 

Bolą Cię nogi ?

Twoje stopy cię ograniczają ?
Przyjdź do nas i sprawdź dlaczego.

Zapraszamy na konsultację w ramach których :
- przeprowadzimy komputerowe badanie stóp i postawy
- wykonamy pomiar, analizę chodu i równowagi
- dobierzemy i wykonamy indywidualne wkładki do butów
( dla dzieci i osób dorosłych )

Tylko dzięki dokładnej diagnostyce możemy zaprojektować i wykonać wyjątkowo dokładne oraz skuteczne wkładki ortopedyczne.

NIE ZWLEKAJ ZADZWOŃ JUŻ TERAZ !
Rejestracja telefoniczna : 12 626 53 08
( od pon. do pt. 8-16 )

Kategorie: Aktualności |

System protezowy C-Leg® – najpopularniejszy na świecie elektroniczny przegub kolanowy

c-leg-4


Korzystaj z życia bez ograniczeń z przegubem kolanowy C-leg firmy Ottobock. Swobodny spacer na codzień ? Wypad na rower z przyjaciółmi ? A może górskie wędrówki ? Z C-Leg taka aktywność fizyczna staje się łatwiejsza.

W naszej pracowni ortopedycznej  można zostać zaopatrzonym  w protezę najnowszej generacji C-Leg4, do czego uprawnia odpowiedni certyfikat który nasz protetyk mgr. Piotr Lewkowicz otrzymał w tym roku po odbyciu kilkudniowego specjalistycznego szkolenia w siedzibie firmy Ottobock w Niemczech.

Przełomowa technologia

Przegub kolanowy C-Leg posiada udoskonaloną funkcję sterowania, która umożliwia dopasowanie do chodu użytkownika w czasie rzeczywistym, do zmian powierzchni i prędkości chodu, a nawet podczas poruszania się po niestabilnym i pochyłym podłożu, lub schodach. Co bardzo ważne, dzięki szybkiej reakcji protezy w fazie podparcia, użytkownicy protezy z zastosowanym przegubem kolanowym C-Leg ,doświadczają mniejszej ilości upadków i potknięć zwłaszcza gdy poruszają się po nierównym podłożu, np. piasku, trawie czy żwirze.

Ponad 40 badań naukowych potwierdziło liczne korzyści dla pacjentów:

 • Znaczne zmniejszenie ilości upadków
 • Podniesienie aktywności ruchowej oraz zwiększenie jej zakresu
 • Zminimalizowane skupianie się na stawianiu kroków – większa stabilność protezy oznacza mniejszą potrzebę skupiania się na pokonywaniu przeszkód ( użytkownicy protez coś o tym wiedzą ! )
 • Zwiększona pewność siebie

Wszystkie te korzyści dowodzą, że zwiększenie stabilności poprawia jakość zdrowia i życia.

 

Najnowsza generacja C-Leg 4 oferuje wszystkie funkcję poprzednich wersji, z naciskiem na łatwe dopasowanie i jeszcze łatwiejszą obsługę

 

Nowa opatentowana funkcja, większa

stabilność, większa aktywność

Naszym celem jest zawsze zmniejszenie wysiłku użytkownika podczas poruszania się w protezie oraz poprawa funkcjonalności jak również łatwiejsze dopasowanie do obecnej sytuacji w jakiej znajduje się pacjent. Proteza z przegubem C-Leg sprawdza się w każdych okolicznościach.

Dla ułatwienia, producent tego przegubu stworzył aplikację na smartfony, która sprawia że obsługa tego przegubu stałą się jeszcze prostsza.

 

 

Kontrola fazy wymachu z analizą ruchu w 3D

Od momentu gdy ruch podczas chodu zaczyna przebiegać w trzech wymiarach, C-Leg4 wykorzystuje liczne źródła danych aby zapewnić precyzyjny rzeczywisty opór fazy wymachu przy każdym wykonanym kroku. W rezultacie, C-Leg4 pozwala użytkownikom na łatwe pokonywanie pochyłości, schodów i niemal każdego trudnego podłoża.

 

 

Stabilna podstawa i wsparcie przy

potknięciach

Użytkownicy mogą wybrać pomiędzy manualną a intuicyjną funkcją podparcia która rozpoznaje moment zatrzymania chodu i blokuje przegub w lekko ugiętej pozycji, aby zapewnić maksymalną stabilność i komfort na nierównym, pochyłym lub górzystym terenie.

 

Automatyczne dopasowanie

do każdego kroku

Z przegubem kolanowym C-Leg4 proteza gotowa jest na każdy kolejny krok użytkownika.

Lepsza kontrola potknięcia, udoskonalone fazy podparcia i wymachu , oraz dodatkowo intuicyjna funkcja podparcia, oferują więcej wsparcia w codziennych czynnościach.

Inteligentne sterowanie: Użytkownik może szybko przełączyć pomiędzy trybami MyModes i monitorować zużycie akumulatora, dzięki nowej aplikacji Cockpit na smartfony z systemem Android. Ponad to dostępny jest pilot, który steruje wszystkimi funkcjami. Obydwie opcje sterowania korzystają ze zintegrowanej technologii Bluetooth.

YouTube Preview Image

właściciel i autor filmu: ottobock – kanał youtube

 

Nasz Technik Ortopeda chętnie udzieli dalszych informacji, dotyczących użytkowania takiej zaawansowanej technologicznie protezy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami,

Tel: 12 626 53 08 lub Kom: 600 876 934

 

Kategorie: Aktualności, Nowości |
 
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookies. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką prywatności.

Polityka prywatności

Pliki cookie są niewielkimi plikami tekstowymi, które są wykorzystywane przez strony internetowe i zapisywane w pamięci Państwa urządzenia (np. komputera lub telefonu). Pliki te informują nas np. o tym, czy wcześniej odwiedzali Państwo naszą stronę internetową.

Standardowo pliki Cookie są wykorzystywane aby:

 • usprawnić działanie stron internetowych i dostarczyć bardziej spersonalizowaną treść,
 • uprościć działanie stron internetowych,
 • monitorować ruch na stronach internetowych, aby lepiej zoptymalizować stronę.
Wykorzystywane przez nas pliki cookie są bezpieczne i nie powodują żadnych zmian w oprogramowaniu na Państwa urządzeniach.

Podczas przeglądania naszych stron internetowych mogą Państwo zablokować lub usunąć pliki cookies wykorzystując do tego ustawienia Państwa przeglądarki. W zależności od tego z jakiego urządzenia Państwo korzystają, metody konfiguracji plików cookie mogą się różnić i z reguły będą opisane w menu pomocy (lub instrukcji do obsługi urządzenia).

Informacje na temat zmian w plikach cookie w najpopularniejszych przeglądarkach znajdą Państwo poniżej:

Naciśnij aby zamknąć
ZAMKNIJ OKNO
Dołącz do nas na Facebooku ! Zyskaj dostęp do ciekawych informacji w dziedzinie medycyny, innowacji w protetyce i ortotyce.
WAŻNA INFORMACJA !!! REALIZUJEMY PROGRAM O NAZWIE "AKTYWNY SAMORZĄD" prowadzony przez PFRONMA ON NA CELU POMOC W ZAKUPIE NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PROTEZ KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH,DOFINANSOWANIE DO 25.000 ZŁ
ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 12 626 53 08 LUB 600 876 934