DO 25.000ZŁ DOFINANSOWANIA

REALIZUJEMY "AKTYWNY SAMORZĄD" TO PROGRAM PROWADZONY PRZEZ "PFRON" MA NA CELU POMOC W ZAKUPIE NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PROTEZY KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH, DOFINANSOWANIE DO 25.000 ZŁ NIE ZWLEKAJ, ZŁÓŻ WNIOSEK! INFORMACJE.TEL 12 626-53-08 LUB 600-876-934

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ W SPRAWIE PROTEZY

Zapraszamy do kontaktu w szczególności gdy:
Jesteś po amputacji i chcesz uzyskać porady jak
przygotować się do protezowania
Potrzebujesz pomocy w sprawie refundacji
A może masz już z protezę ale używanie jej sprawia ci kłopoty

Rehabilitacja – nauka chodzenia

Oferujemy rehabilitację osób po amputacji oraz naukę chodzenia i posługiwania się protezą, protetyk razem z fizjoterapeutą pomogą w szybkim powrocie do sprawności i nauczą jak poradzić sobie w nowej sytuacji...WIĘCEJ NA PODSTRONIE AKTUALNOŚCI

Pracownia Ortopedyczna Kraków / Informacje / Dla pacjentów / Przewodnik realizacji zaopatrzenia
pokaż animację
ukryj animację

Poradnik dla pacjentów po amputacji kończyn dolnych

Dla naszych pacjentów będących po amputacji kończyn dolnych przygotowaliśmy specjalny poradnik:
Okładka Poradnika dla Pacjentów

Przewodnik realizacji zaopatrzenia

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym specjalnie dla Państwa przewodnikiem realizacji zaopatrzenia.
Zdjęcie Przewodnika Realizacji Zaopatrzenia

Szkoła chodzenia

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją pt. "Szkoła chodzenia"
Obrazek bohatera ze Szkoły Chodzenia

Odwiedziny

Dziś odwiedziło nas 0 osób
W ciągu ostatnich 3 miesięcy odwiedziło nas 0 osób
W ciągu ostatniego roku odwiedziło nas 3124 osób

Przewodnik realizacji zaopatrzenia

Poniżej przedstawiamy Państwu schemat postępowania jak uzyskać dofinansowanie na zaopatrzenie ortopedyczne

Krok pierwszy – zlecenie od lekarza

pokażukryj
Udaj się do lekarza rodzinnego po skierowanie do specjalisty (ortopeda, lekarz rehabilitacji medycznej, reumatolog, chirurg, neurolog.)
W przypadku, gdy lekarz zdiagnozuje u Państwa lub Państwa bliskich konieczność korzystania z określonego przedmiotu ortopedycznego lub środka pomocniczego wystawia na nazwisko pacjenta „zlecenie na zaopatrzenie w wyrób medyczny będący przedmiotem ortopedycznym lub środkiem pomocniczym”, na specjalnym formularzu. W zależności od rodzaju przedmiotu bądź środka, lekarz może wypisać zlecenie raz na określony w przepisach okres użytkowania.

Krok drugi – potwierdzenie zlecenia

pokażukryj
Otrzymane zlecenie na przedmiot ortopedyczny (orteza, łuska, aparat, proteza, gorset, itp.) musi zostać potwierdzone przez Oddział Wojewódzki NFZ, na terenie którego jesteście Państwo zameldowani.
W przypadku czasowego zameldowania poza miejscem stałego zameldowania – zlecenie możecie Państwo potwierdzić w tym Oddziale Funduszu, na terenie którego jesteście czasowo zameldowani.

Może zdarzyć się również, że pojawia się konieczność zaopatrzenia Państwa w sprzęt ortopedyczny podczas tymczasowego pobytu w innym województwie – także i wówczas macie Państwo prawo do refundacji. W takim przypadku – gdy konieczne jest natychmiastowe zaopatrzenie pacjenta w przedmiot ortopedyczny poza obszarem zameldowania chorego – w potwierdzeniu zlecenia może pośredniczyć ten Oddział Funduszu, na terenie którego pacjent przebywa. Zlecenie może być potwierdzone osobiście przez pacjenta, inną osobę w jego imieniu lub drogą pocztową. Do potwierdzenia zlecenia przez NFZ niezbędny jest dowód osobisty i dokument potwierdzający czasowe zameldowanie w danym województwie (w przypadku pobytu poza miejscem stałego zameldowania) oraz aktualny dowód ubezpieczenia.

Wykaz Punktów Ewidencyjnych w Małopolsce

pokażukryj
Wykaz punktów

Zlecenie na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze takie jak np. aparaty ortopedyczne, protezy, łuski, ortezy, gorsety jest ważne przez 90 dni od daty wystawienia zlecenia przez lekarza.

Krok trzeci – zakup przedmiotu ortopedycznego

pokażukryj
Przyjdź lub umów się na konsultację w celu realizacji zlecenie i wykonania zaopatrzenia ortopedycznego w Lewkowicz- Pracownia Ortopedyczna.

Produkt jest wykonywany/wydawany bezpłatnie lub pacjent dokonuje dopłaty w wysokości różnicy pomiędzy ceną refundowania a końcową ceną produktu.

Zasady przedterminowego zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne

pokażukryj
Zdarzają się sytuacje, że dany przedmiot ortopedyczny w wyniku zmian w stanie zdrowia u chorego przestaje spełniać swoją funkcję. Przypadki taki mogą dotyczyć np. dzieci, które ze względu na rozwój fizyczny nie mogą dalej posługiwać się danym przedmiotem ortopedycznym, gdyż wyczerpały się możliwości regulacji, jak również osób dorosłych, u których nastąpiły takie zmiany w stanie zdrowia, które uniemożliwiają korzystanie z dotychczasowego zaopatrzenia.
W opisanych sytuacjach możecie Państwo starać się o skrócenie okresu użytkowania. Wniosek o skrócenie okresu użytkowania przedmiotu ortopedycznego, musi być wystawiony przez lekarza i zawierać wyczerpujące uzasadnienie medyczne. Takie wnioski są potwierdzane przez Oddział NFZ – może się zdarzyć, że w razie niejasności co do zasadności wniosku będzie on dodatkowo weryfikowany przez Oddział Funduszu. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez NFZ, lekarz prowadzący może wystawić kolejne „zlecenie na zaopatrzenie w wyrób medyczny będący przedmiotem ortopedycznym” , które po potwierdzeniu uprawnia do zaopatrzenie ortopedycznego z refundacją, na opisanych powyżej zasadach.
Przedterminowe zaopatrzenie nie przysługuje w odniesieniu do środków pomocniczych.

Naprawa przedmiotu ortopedycznego

pokażukryj
Zgodnie z ministerialnymi przepisami część przedmiotów ortopedycznych z wykazu przedmiotów refundowanych podlega naprawie (np. aparaty ortopedyczne, protezy kończyn, łuski, ortezy, gorsety). Podstawą do naprawy jest wypełnienie przez Państwa wniosku o wykonanie naprawy, który następnie potwierdzicie Państwo w Oddziale Wojewódzkim NFZ. Wniosek na naprawę traci ważność po upływie 30 dni od daty potwierdzenia. Realizacja napraw odbywa się z reguły w placówce w której pacjent dokonał zakupu przedmiotu ortopedycznego. Naprawy nie dotyczą środków pomocniczych.

Jak uzyskać dofinansowanie

pokażukryj
W celu uzyskania dofinansowania do zaopatrzenia ortopedycznego należy zwrócić się do -POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE lub MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ.
Jeśli przedmiot ortopedyczny został już odebrany i konieczna była dopłata do przedmiotu, można starać się o zwrot zapłaconej kwoty udziału własnego. W tym celu należy zwrócić się do PCRP-u lub MOPS-u z podaniem i kompletnym wymaganych dokumentów:

  • Ksero zrealizowanego zlecenia (wniosku) na zaopatrzenie ortopedyczne.
  • Fakturę na odebrany przedmiot ortopedyczny na osobę niepełnosprawną.
  • Orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności
  • Oświadczenie o miesięcznych dochodach (po ubruttowieniu) osoby niepełnosprawnej
  • Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania ( dostępne w każdym PCPR/MOPS).
  • Numer NIP.

Dofinansowanie można otrzymać w wysokości 100% zapłaconej kwoty udziału własnego ( jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany przedmiot ortopedyczny) i 150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany przedmiot ortopedyczny( jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ).

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka innych możliwości dofinansowania do protez niezależnie od wypisanego zlecenia lekarskiego

Dofinansowanie - Aktywny Samorząd

pokażukryj
Od 2014 roku, istnieje nowa możliwość dofinansowania do zakupu protez kończyn dolnych i górnych lub utrzymania w sprawności technicznej posiadanej protezy w ramach programu o nazwie AKTYWNY SAMORZĄD realizowanego przez PFRON. Program ten w znacznym stopniu ułatwia sfinansowanie protezy w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Skierowany jest do osób aktywnych zawodowo lub społecznie, uczących się, w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

 

Przedstawiamy strukturę programu i przykładowe dofinansowanie do protez w zależności od poziomu amputacji

Obszar C, Zadanie 3 – pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne:

  • proteza ręki – 9000,00 zł
  • proteza przedramienia – 20000,00 zł
  • proteza ramienia i po wyłuszczenia w stawie barkowym – 26000,00 zł
  • proteza podudzia – 14000,00 zł
  • proteza uda – 20000,00 zł
  • proteza uda i po wyłuszczeniu w stawie biodrowym – 25000,00 zł

Obszar C, Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny:

  • proteza ręki – 2700,00 zł
  • proteza przedramienia 6000,00 zł
  • proteza ramienia i po wyłuszczeniu w stawie barkowym – 7800,00 zł
  • proteza podudzia – 4200,00 zł
  • proteza uda – 6000,00 zł
  • proteza uda i po wyłuszczeniu w stawie biodrowym – 7500,00 zł

Więcej informacji o warunkach dofinansowania znajdziecie państwo na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub w ramach konsultacji protetycznej w naszej pracowni.

  • linki do PFRON, MOPS, PCPR

Dofinansowanie - Fundacje

pokażukryj
Aby uzyskać tą formę dofinansowania należy w jednej z fundacji przedłożyć kosztorys wykonania wymaganego zaopatrzenia ortopedycznego wraz z wnioskiem o dofinansowanie i innymi wymaganymi przez daną fundację dokumentami. Kosztorys zaopatrzenia pacjent może uzyskać po konsultacji protetycznej/ortotycznej w pracowni ortopedycznej Lewkowicz. Wszystkie kwoty dofinansowania ustalane są indywidualnie.

  • linki do wybranych fundacji

 
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookies. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Polityką prywatności.

Polityka prywatności

Pliki cookie są niewielkimi plikami tekstowymi, które są wykorzystywane przez strony internetowe i zapisywane w pamięci Państwa urządzenia (np. komputera lub telefonu). Pliki te informują nas np. o tym, czy wcześniej odwiedzali Państwo naszą stronę internetową.

Standardowo pliki Cookie są wykorzystywane aby:

  • usprawnić działanie stron internetowych i dostarczyć bardziej spersonalizowaną treść,
  • uprościć działanie stron internetowych,
  • monitorować ruch na stronach internetowych, aby lepiej zoptymalizować stronę.
Wykorzystywane przez nas pliki cookie są bezpieczne i nie powodują żadnych zmian w oprogramowaniu na Państwa urządzeniach.

Podczas przeglądania naszych stron internetowych mogą Państwo zablokować lub usunąć pliki cookies wykorzystując do tego ustawienia Państwa przeglądarki. W zależności od tego z jakiego urządzenia Państwo korzystają, metody konfiguracji plików cookie mogą się różnić i z reguły będą opisane w menu pomocy (lub instrukcji do obsługi urządzenia).

Informacje na temat zmian w plikach cookie w najpopularniejszych przeglądarkach znajdą Państwo poniżej:

Naciśnij aby zamknąć
ZAMKNIJ OKNO
Dołącz do nas na Facebooku ! Zyskaj dostęp do ciekawych informacji w dziedzinie medycyny, innowacji w protetyce i ortotyce.
WAŻNA INFORMACJA !!! REALIZUJEMY PROGRAM O NAZWIE "AKTYWNY SAMORZĄD" prowadzony przez PFRONMA ON NA CELU POMOC W ZAKUPIE NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH PROTEZ KOŃCZYN DOLNYCH I GÓRNYCH,DOFINANSOWANIE DO 25.000 ZŁ
ZADZWOŃ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 12 626 53 08 LUB 600 876 934

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '../../../phpQuery/phpQuery.php' (include_path='/wp-content/plugins/AnalyticsPK/google-api-php-client-master/google-api-php-client-master/src/') in /wp-content/themes/19-Lewkowicz/index.php on line 75